Galerie

Společenské akce

Setkání zrakově postižených v Plzni 2013

V sobotu 9. listopadu 2013 se konalo historicky první setkání zrakově postižených občanů Plzeňského kraje za laskavé podpory Lions Clubu Plzeň – City. Setkání nemělo pracovní ráz a bylo příjemným společenským odpolednem. Setkali jsme se v restauraci Éčko v Plzni na Slovanech.

Obrazek: 

Valentýnská diskotéka 14. 02. 2009

Valentýnská diskotéka pro starší a pokročilé. Svátek lásky a zamilovaných 14. února 2009 přišlo oslavit do restaurace Éčko v Plzni 29 členů. Hudbu k poslechu a k tanci vybíral disjokej p. Miroslav Cipra.

Rekondice a výlety

Stříbrná 2012

Dvacet devět členů naší odbočky se rozhodlo příjemně strávit týdenní rekondiční pobyt v Krušných horách v obci Stříbrná ve dnech 30. 6. – 7. 7. 2012. Cílem pobytu bylo zlepšení fyzické a psychické kondice jednotlivců, se zaměřením na procházky, pěší a cykloturistiku, plavání a také na příjemné posezení při táboráku. Zárukou příjemně strávených večerů byli Josef Ježek a Jirka Chval. V rámci našeho pobytu jsme se podívali k místním přírodním krásám... Skalní město a Olovněný vrch. Navštívili jsme přilehlé obce Bublava, Kraslice a jiné. V horkých dnech nás příjemně ochladila voda v bazénu, který je přímo v areálu penzionu. Ráda bych vyjádřila velké poděkování Aleně Šteklové, která bez nároku na příspěvek na benzín vozila naše nepohyblivé členy po zajímavostech Krušných hor.

Srbsko 2011

13. - 20. 8. - proběhl rekondiční pobyt v chráněné krajinné oblasti Český kras v obci Srbsko u Berounky. Pobytu se zúčastnilo 28 členů, kteří stihli návštěvy památek, přírodních zajímavostí a v neposlední řadě i večerní posezení při hudbě. Velký dík bych tady chtěla vyjádřit Alence Šteklové, která bez nároku na honorář vozila naše starší členy na výlety kam by se jinak sami nedostali. Velký dík patří i našemu Pepíkovi, který neúnavně hrál na klávesy a zpříjemnil náš pobyt.

Mariánské Lázně 2010

Ve dnech 3. – 10. 7. 2010 se uskutečnil rekondiční pobyt v Mariánských Lázních za účastí devatenácti členů SONS Plzeň – jih a dvou zrakově postižených z Opavy. Pobyt neměl pevný program, cílem bylo zlepšení fyzické a psychické kondice jednotlivců, se zaměřením na pěší turistiku, plavání, dle zájmu návštěva solné jeskyně.

Chlum u Třeboně 2009

Ve dnech 27.6. - 4.7.2009 proběhl psychorehabilitační pobyt v Rekreačním zařízení Lesák v Chlumu u Třeboně. Pobytu se zúčastnilo 24 těžce zrakově postižených osob z naší odbočky a 2 osoby z Moravy. Během odborného programu jsme např. společně hledali příčiny stresu, mluvili jsme o různých formách komunikace, o manipulaci a o psychohygieně. Účastníci pobytu absolvovali autobusový zájezd do Třeboně a Jindřichova Hradce.

Jánské Lázně 2008

Společná dovolené v Jánských Lázních, 17. - 24. 5. 2008 se zúčastnilo se 28 členů. Přesto, že během pobytu nám hodně pršelo jsme navštívili pozoruhodností lázeňského městečka, absolvovali jsme pěší túry po okolí, autobusový výlet do ZOO ve Dvoře Králové a výlet na Pomezní Boudy místním výletním vláčkem.

Kout na Šumavě 2008

Pobytu ve dnech 19. - 26. 7. 2008 se zúčastnilo 25 členů. V průběhu rekondice jsme navštívili Muzeum řemesel a keramiky v Kolovči, Chodsko a Státní hrad a zámek ve Velharticích. Měli jsme možnost seznámit se a vyskoušet různé orientační pomůcky, pomůcky pro domácnost a další, které kompenzují zrak a usnadňují život zrakově postiženého.

Mariánské Lázně 2007

Psychorehabilitačního pobytu v Mariánských Lázních ve dnech 20. – 27. 7. 2007 se zúčastnilo 31 členů. Během pobytu kromě odborných přednášek jsme absolvovali 3 sezení v solné jeskyni, navštívili Státní hrad a zámek v Bečově nad Teplou a klášter v Teplé. Prohlédli jsme si Miniaturpark v Mariánských Lázních a projeli se místním vyhlídkovým vláčkem.

Pomocníci našich členů

Aron a Miroslav

Obrazek: 

Berry a Petr

Obrazek: 

Gery a Pavel

Obrazek: 

Manka a Jirka

Obrazek: 

Rony a Jirka

Obrazek: 

Goalball

Goalball - Mistři ligy

Naposledy se plzeňský tým goalballistů, což jsou nevidomí a slabozrací věnující se míčovému sportu, stal mistry republiky 
v roce 1986. Třicetileté prokletí zlomili hendikepovaní až letos, na jaře 2016.

Sezóna 2014 - 2015

Naši kluci letos se činili a obsadili v České lize 2014/2015 krásné třetí místo.

Athény 2004