Informáček č. 2 / 2019

Milí přátelé!

Rádi bychom využili nabídku našeho nového člena Ondřeje Kleknera přiblížit nám zajímavá místa Plzně a okolí, kterými možná procházíte bez povšimnutí aniž byste tušili, jaká historie či tajemství jsou v nich ukrytá. A nešlo by pouze o zajímavou teorii prezentovanou zde v Informáčku , ale zároveň bychom mohli s Ondřejovým komentářem absolvovat zajímavé procházky, které bychom mohli zakončit v nějakém příjemném restauračním zařízení. V příštím vydání Informáčku si proto nenechte ujít novou rubriku: „Co jste možná nevěděli…“

 

Plánovaná akce na září 2019

 

Víkendový pobyt v Olomouci

Od pátku 6. září do neděle 8. září 2019 – Hotelový dům Olomouc – zájemci se mohou přihlásit do konce dubna

Pojeďte s námi navštívit hanáckou metropoli Olomouc. V tomto městě se nachází mnoho velmi vzácných pamětihodností. Je zde možno navštívit hmatové výstavy a komentované prohlídky pro nevidomé.

Některým z vás se může zdát, že je to moc daleko. Z Plzně       i zpět ale jezdí přímé Pendolino, čili není nutné nikde přestupovat a cesta trvá pouhé 4 hodiny. V tomto vlaku lze zakoupit občerstvení za přijatelnou cenu, které vám donesou až k vašemu místu, což tuto delší cestu jistě zpříjemní.

Cena činí 980 Kč / osoba. Zahrnuje ubytování na dvoulůžkovém pokoji  se snídaní.

Tuto částku je třeba uhradit do konce dubna 2019 na bankovní účet 205188908/0300 nebo zašlete na adresu Marie Duchková, Husova 292, 334 52 Merklín.

 

Plánované akce na únor 2019:

4. 2. – pondělí - Posilovna – H.E.A.T.

V pondělí s námi můžete netradičně již od 17:00 vylepšovat kondici ve Fitness centru Kotelna v Plzni na Slovanech.

Přihlásit se můžete do 1. února.

 

7. 2. – čtvrtek – Cvičení jógy v klubovně odbočky

Cvičení jógy pro začátečníky, kteří se přihlásili, začíná v 13:30 a bude trvat zhruba hodinu. Případnou svoji neúčast nam prosím dejte vědět nejpozději den před cvičením.

 

14. 2. – čtvrtek – Cvičení jógy v klubovně odbočky

Cvičení jógy pro začátečníky, kteří se přihlásili, začíná v 13:30 a bude trvat zhruba hodinu. Případnou svoji neúčast nam prosím dejte vědět nejpozději den před cvičením.

 

16. 2.  – sobota – Bowling v Éčku

Srdečně vás zveme na již tradiční bowling do Restaurace Éčko, Guldenerova 17, Plzeň od 12:00 do 14:00.

Přihlásit se můžete do pátku 8. února. Jestliže nás bude málo, stáhneme objednávku na jednu dráhu, abychom druhou zbytečně neblokovali a neplatili.

 

18. 2. – pondělí - Posilovna – H.E.A.T.

V pondělí s námi můžete od 18:00 vylepšovat kondici ve Fitness centru Kotelna v Plzni na Slovanech.

Přihlásit se můžete do 15. února.

 

21. 2. – čtvrtek – Cvičení jógy v klubovně odbočky

Cvičení jógy pro začátečníky, kteří se přihlásili, začíná v 13:30 a bude trvat zhruba hodinu. Případnou svoji neúčast nam prosím dejte vědět nejpozději den před cvičením.

 

26. 2. – úterý – DJKT Plzeň – Nová scéna

 

19 našich členů  v tomto termínu shlédne velkolepou zábavnou muzikálovou show pro všechny generace na motivy starozákonní legendy o Jákobovi, jednom z jeho dvanácti synů Josefovi a jeho úžasném pestrobarevném plášti. Muzikál slibuje   poučný a poutavý příběh i skvělé melodie.

Kde: DJKT Plzeň – Nová scéna

Kdy: úterý 26. února 2019

Čas: 19:00 – 21:00

Cena: 150 Kč pro členy a průvodce / 200 Kč pro nečleny

 

Uvedením vůbec prvního společného díla legendární autorské dvojice Tim Rice a Andrew Lloyd Webber navazujeme v DJKT na veleúspěšné Kočky stejného skladatele. Plzeňské premiérové uvedení celosvětově úspěšného titulu navíc přichází v roce 50. výročí jeho vzniku.

 

28. 2. – čtvrtek – Přátelské posezení

v klubovně

Od 13:00 do 17:00 se sejdeme v naší klubovně v Tomanově ulici v Plzni, kde se opět můžete těšit na hudbu a zpěv našeho Pepy Ježka.

 

Plánované akce na březen:

 

12. 3. – úterý – DJKT Plzeň – Velké divadlo

V březnu zveme milovníky opery na představení Idomeneo Wolfganga Amadea Mozarta. Mozartův Idomeneo zahajuje řadu skladatelových mistrovských oper. Byl komponován pro Mnichov, kde měl 29. ledna 1781 svou světovou premiéru.

 

Kdy: úterý 12. března 2019

Kde: DJKT Plzeň – Velké divadlo

Čas: 19:00 – ? (není uvedeno, nové představení)

Cena 140 Kč pro členy a průvodce / 190 Kč pro ostatní

Přihlásit se můžete do 13. února 2019.

 

Libretista Giambattista Varesco v opeře zpracovává antický námět o krétském králi Idomeneovi, který při svém návratu z Trójské války v ohrožení vlastního života slíbí bohu Neptunovi, že mu obětuje prvního člověka, kterého na pevnině potká. Tím člověkem je jeho vlastní syn Idamantes. Jako v každé antické tragédii ale do děje zasáhne deus ex machina – Neptunův hlas nařizuje Idomeneovi, aby se vzdal svého trůnu ve prospěch syna Idamanta a jeho choti Illie. Přestože plzeňská opera vždy věnovala zaslouženou pozornost Mozartovu dílu, tato opera zde nikdy nezazněla a plzeňské nastudování bude v Plzni první. Režie byla svěřena významné německé režisérce Arile Siegert, která bude v Čechách pracovat vůbec poprvé.

 

Opera bude uvedena v italském originále s českými a německými titulky.

 

30. 3. – sobota – Volební oblastní shromáždění

 

Vážení členové,

na konci března tohoto roku čeká naší oblastní odbočku volební Oblastní shromáždění.

Dovolte mi k tomuto uvést s dostatečným předstihem následující informace a připomínky.

< >Ze stanov vyplívá, že právo hlasovat a volit mají všichni členové. Právo být voleni mají všichni členové SONS ČR, z. s., kteří nejpozději ke dni volby dosáhli plnoletosti.

Oblastní shromáždění z členů Oblastní odbočky volí         a odvolává:

Oblastní radu SONS ČR, z. s. na čtyřleté funkční období; (u naší OO nejméně pětičlennou)

Oblastní kontrolní komisi, rozhodne-li se ji zřídit;plzenjih-odbocka@sons.cz

 

 

2016 © OO Sons Plzeň - jih